W gabinecie k2Dental stosowane są dwa rodzaje implantów:

  • Pierwszy to implanty niemieckiego koncernu Bego, który na rynku stomatologicznych istnieje już ponad 100 lat, w tym 17 lat w implantologii.
  • Drugi produkt to implanty amerykańskiej firmy Bicon, która z powodzeniem działa na światowym rynku już blisko 30 lat.

Obie firmy są doskonale znane w branży stomatologicznej. Wyróżniają się przede wszystkim doskonałą jakością implantów i innowacyjnością technologii. Te renomowane marki to również gwarancja rozsądnej ceny.

Sprawdź ofertę na implanty Gdańsk K2 Dental.

Gabinet k2Dental należy do uznanych towarzystw implantologicznych jak: Polskie Towarzystwo Implantologiczne (PSI) czy Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI).

Czym są implanty?

ImplantologiaImplantologia stomatologiczna jest to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową uzębienia zapewniając nie tylko trwały efekt, ale także bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Implanty zębowe to sztuczne korzenie, na których podstawie umieszcza się koronę, czyli sztuczny ząb.

Korony protetyczne to nic innego jak sztuczny ząb, który mocowany jest na implantach i pełni funkcję zęba. Korona protetyczna może być zakładana także w celu ochrony zęba przed złamaniem czy zamocowania mostu protetycznego.

Istnieje kilka rodzajów koron protetycznych, jednak najpopularniejsze są korony porcelanowe. Wskazaniem do założenia koron porcelanowych są ubytki w zębach spowodowane próchnicą czy złamaniem zęba. Zastosowanie mają także w przypadku leczenia ortodontycznego krzywych zębów. Większość ludzi decyduje się na założenie korony porcelanowej, ponieważ można jej używać jak normalnego zęba, ponieważ jest trwała i nie odbiega swoim wyglądem od naturalnego zęba. Dodatkowo, warto pamiętać, iż korony porcelanowe nie wypadają tak, jak mogą to robić ruchome protezy zębowe.

Protezy zębowe

Implantologia stomatologiczna traktuje protezy zębowe jako istotny element w dziedzinie swojej nauki. Specjaliści oferują kilka rodzajów protez zębowych, które możemy podzielić na ruchome i stałe. Protezami stałymi są mosty protetyczne i wkłady koronowe natomiast protezy szkieletowe i protezy osiadające należą do protez stałych.

Czas wszczepiania implantów zębowych może trwać od 30 do nawet 2 godzin i wykonywane jest przy pomocy znieczulenia miejscowego. Implanty zębów mogą wymagać także bardziej skomplikowanych zabiegów, dlatego też czasami zabieg wykonywany jest przy użyciu narkozy. Następnie lekarz wywierca dziurę w kości i wkręca implant zębowy.

Odbudowa zęba to także bardzo ważne zagadnienie z punktu widzenia implantologii. Zabieg ten jest możliwy do wykonania w momencie, w którym doszło do uszkodzenia korony zębowej. Odbudowa zęba kompozytem to metoda, która jest najbardziej popularna i najbardziej uniwersalna. Może być zastosowana w wielu przypadkach, a dodatkowo jest tania. Bardziej skomplikowana jest metoda odbudowy zęba po leczeniu kanałowym, gdzie najczęściej stosowana jest metoda odbudowy na włóknie szklanym.

Implantologia stomatologiczna to nauka, która z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Techniki wszczepiania implantów nieznacznie się od siebie różnią, jednakże podejmowane są starania, aby zniwelować ból przy wykonywaniu zabiegu, a także przyspieszyć czas gojenia.

Nasza klinika szczyci się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz wykwalifikowaną kadrą specjalistów, która lubi to, co robi i stara się, aby uśmiech naszych Pacjentów był zdrowy i piękny.