W gabinetach k2Dental oferowane są zabiegi mające na celu jak najdłuższe utrzymanie naturalnych zębów w dobrym stanie. Wykonujemy trwałe plomby, podejmujemy się borowania ubytków. W przypadku kiedy ząb uszkodzony jest w dużym stopniu proponujemy szereg zabiegów protetycznych jak na przykład światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe i glasjonomerowe. Podejmiemy się również odbudowy na włóknach szklanych.

By uzyskać pożądaną estetykę, w gabinecie k2Dental stosowane są sprawdzone materiały pochodzące od renomowanych producentów stomatologicznych.

Zdrowie i piękno idą ze sobą w parze od zawsze. Dlatego tak ważne jest dbanie o uśmiech, który nie tylko wyraża pożądaną ekspresję, ale też jest symbolem zdrowia.

Leczenie zębów – walka z próchnicą

Stomatologia zachowawczaStomatologia zachowawcza skupia się na zapobieganiu próchnicy i leczeniu zębów. Głównie sprowadza się to do walki z próchnicą. Może ona prowadzić nie tylko do zmiany naszego pięknego wyglądu, ale i zaburzyć balans całego organizmu. Zakres stomatologii zachowawczej obejmuje również pozapróchnicze choroby jamy ustnej, takie jak ubytki klinowe, erozja, starcie zębów.

Nasza klinika dysponuje najbardziej nowoczesnymi metodami oraz materiałami. Dzięki temu tworzymy stałe wypełnienia zębów oraz przywracamy piękny uśmiech, niezależnie od zaawansowania problemu.

Licówki porcelanowe są obecnie najlepiej sprawdzoną możliwością poprawy estetyki zębów. Najczęściej wymaga to niewielkiego oszlifowania. Czasami jednak przy zastosowaniu bardzo cienkich licówek jesteśmy w stanie dokonać wypełnienia zęba bez tej konieczności. Dzięki temu pacjent unika zbędnego dyskomfortu.

Odbudowa zębów pourazowych

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również szczególnymi lub trudniejszymi przypadkami, takimi jak odbudowa zębów pourazowych. Oprócz doraźnego leczenia bólu oferujemy wykonanie korony porcelanowej. Zapewnia ona wzmocnienie zęba na tyle, że przez wiele lat można się cieszyć gryzieniem twardych pokarmów i estetycznym wyglądem. Oferujemy również bardziej zaawansowane możliwości, takie jak korony pełnoceramiczne oraz korony na podbudowie Cercon. Nie zawierają one metalu i tym samym nadają wrażenie naturalności.

Leczenie kanałowe

Aktualnie opiera się to na precyzyjnej cyfrowej diagnostyce RTG oraz pomiarach kanałów specjalistycznymi przyrządami, zwanymi endometrami. Pokazują one bardzo dokładnie, do którego momentu należy leczyć i wypełnić kanał korzeniowy.

Przy szczególnie trudnych przypadkach stosuje się leczenie pod mikroskopem. Pozwala on na podgląd wyjątkowo cienkich lub zakrzywionych kanałów. Oczywiście to tylko pomoce i najważniejsze są umiejętności stomatologa. Sprawność i pewność w wykonywaniu zabiegu jest podstawą stomatologii zachowawczej. Dlatego nasi lekarze starają się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i brać udział w szkoleniach.

Stomatologia estetyczna – dba o piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna radzi sobie z tymi wyzwaniami w profesjonalny i artystyczny sposób. Stara się na przykład wpłynąć na pożądany kolor przez wybielanie zębów. Można tego dokonać nawet w domowych warunkach, dzięki specjalnemu żelowi. Jeśli jednak taka opcja okaże się uciążliwa, umożliwiamy dokonanie jednorazowego zabiegu dzięki specjalnej lampie lub diodowemu laserowi.

Dla stomatologii estetycznej najważniejsze jest samopoczucie i zadowolenie pacjenta, dlatego wybór zawsze należy do niego. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie zęby osiągają taki sam efekt wybielania. Czasami, zwłaszcza te w odcinku przednim, mogą wymagać wymiany, by ich kolor dopasował się do reszty uzębienia.

Lakierowanie zębów

Kolejnym ważnym zabiegiem stomatologii estetycznej jest lakierowanie zębów. Aplikuje on fluor na powierzchnię zęba w stężeniu większym, niż pozwala na to domowe czyszczenie. Fluor chroni jamę ustną przed pojawieniem się próchnicy. Nakładany specjalny lakier fluorowy ma szansę zostać na powierzchni zęba o wiele dłużej niż tradycyjna pasta. Przed lakierowaniem zalecamy oczyszczanie zębów, co przyniesie najbardziej pożądane efekty.

Piaskowanie zębów polega z kolei na usunięciu zbędnej płytki nazębnej, osadów i przebarwień. Dokonuje się jej za pomocą narzędzia zwanego piaskarką, która kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Zwłaszcza osoby palące papierosy lub pijące kawę powinny rozważyć taki zabieg nawet co kilka miesięcy. Jest on bezbolesny, natomiast bardzo wrażliwe osoby mogą po nim odczuwać lekkie podrażnienie dziąseł. Niestety intensywny tryb życia oraz używki, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani, wymagają zasięgnięcia dodatkowej ochrony.