W zakresie protetyki wykonamy dla Państwa korony i mosty porcelanowe bądź bezmetalowe (pełnoceramiczne i cerconowe). Te wykorzystywane są przede wszystkim w przypadkach znacznego zniszczenia uzębienia przez próchnicę lub w wyniku urazu zębów. Zadaniem korony jest odbudowa i wzmocnienie naturalnego zęba oraz poprawa jego estetyki. Ponadto korony bezmetalowe dają dodatkowy efekt naturalności.

Naszym klientom oferujemy także licówki porcelanowe. Te są najczęściej wykorzystywane do poprawy stanu uzębienia przedniego.

W zakresie protetyki oferujemy również wkłady koronowo-korzeniowe jak również protezy szkieletowe i akrylowe. Wykonamy także skomplikowane prace protetyczne oparte na systemach zatrzasków i zamków.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem zębów po ich utracie lub po ich dużym uszkodzeniu. Ma na celu odtworzenie uzębienia tak by poprawić wygląd i estetykę twarzy, nadać pacjentowi właściwego zgryzu oraz pozwalają przywrócić funkcję prawidłowego żucia pokarmów. Protetyka stomatologiczna wyróżnia uzupełnienia protetyczne ruchowe tj. protezy zębowe, a do uzupełnień protetycznych stałych – korony i mosty .

Uzupełnienia protetyczne ruchowe

ProtetykaDo uzupełnień ruchowych jakie proponuje protetyka stomatologiczna należą protezy zębowe, które są najpopularniejszym wyborem pacjentów z ubytkami zębowymi. W zależności od ubytków zębowych można wyróżnić protezy pełne (przy braku całego uzębienia), lub protezy częściowe (w przypadku częściowego braku uzębienia).

Najczęściej stosuje się protezy ruchowe, kiedy ilość ubytków nie pozwala na zastosowanie uzupełnień protetycznych stałych. W przypadku tego typu rozwiązań możemy wyróżnić protezy szkieletowe, które wykorzystuje się w przypadku dużych przestrzeni ubytków pomiędzy zębami, uniemożliwiających założenie mostu. W takiej protezie wykonuje się płytkę pokrywającą częściowo podniebienie i osadzonych na niej zębów. Zamontowane klamry oparte o zęby i podniebienie dodatkowo utrzymują protezę, uniemożliwiając jej przemieszczanie. Lepszy efekt kosmetyczny uzyskamy stosując protezy szkieletowe bezklamrowe, zupełnie niewidoczne, ale konieczność koronowania zębów pacjenta powoduje, że takie rozwiązanie jest droższe.

Innymi rodzajami protez ruchomych są protezy nakładane, które pokrywają korzenie resztkowego uzębienia oraz protezy osiadające, które trzymają się na swoim miejscu na zasadzie przyssania do dziąsła.
Uzupełnienia protetyczne stałe

Lepszą opcją w zastosowaniu uzupełnień zębowych jaka oferuje protetyka stomatologiczna, są korony porcelanowe oraz mosty porcelanowe. Są to rozwiązania stałe, nie wymagające wyjmowania, dzięki czemu traktowane są jak własne zęby.

W przypadku dużych zniszczeń zęba np. w wyniku działania próchnicy, utracie zęba lub na słabych zębach po leczeniu kanałowym – stosuje się korony protetyczne. Korona porcelanowa jest najczęściej wybieraną opcją w przypadku konieczności jej zastosowania. W sytuacji braku zęba wraz z korzeniem, korony można zamocować na różnego rodzaju implantach które pełnią rolę korzenia zębowego.

Najbardziej estetyczną opcją korony porcelanowej jest korona pełnoceramiczna. Wysoka jakość estetyczna sprawia, że taka korona wygląda jak płytka nazębna i nie wyróżnia się wśród zębów naturalnych. Jest precyzyjnie wykonana, bezpieczna oraz dzięki zastosowanemu rodzajowi materiału, bardzo higieniczna.

Podczas leczenia protetycznego często proponuje się pacjentowi opcję jaką jest korona tymczasowa Stosuje się ją przed zastosowaniem korony stałej i ma na celu zapewnienie komfortu estetycznego pacjenta.

Coraz częściej wybieraną metodą poprawy kształtu i koloru naturalnych zębów, jaką oferuje protetyka stomatologiczna są licówki ceramiczne. Składają się tak jak ząb, z warstwy szkliwa i zębiny porcelanowej. Jeśli wygląd naszych zębów nie spełnia naszych oczekiwań, warto zastosować licówki pełnoceramiczne które zamocowane na przedniej powierzchni zębów, zamaskują niedoskonałości naszych zębów naturalnych.